| Vernusio a întrebat:

Va plac cartile de dezvoltare personala? Care v-a placut cel mai mult?

11 răspunsuri:
| AdrianTzar a răspuns:

Cred că cele mai bune cărți de dezvoltare personală sunt scrierile sfântului Paisie Aghioritul și Teofan Zăvorâtul, fără niciun dubiu. Dar găsești lucuri uneori bunicele și pe la neortodocși, că ce să-i faci, John Grey - Barbatii sunt de pe Marte, femeile de pe Venus este o carte bunicică. La fel și cele Cinci limbaje ale Iubirii scrisă de Chapman. Dar niciodată nu se va ridica la viziunea lui Paise sau Teofan, NICIODATĂ.

| Sabina1544 a răspuns:

Jeff Keller: Atitudinea este totul.

Răspuns utilizator avertizat
| RainmakerX a răspuns:

Nu am citit mare lucru dar as vrea. Recomanzi ceva?

| AdrianTzar a răspuns (pentru Vernusio):

Nu te mai chinui, cu americani, dăi direct pe Machiavelli sau Balzac. Este suficient, auzi, nu sunt sfinții de dezvoltare personală, vai de noi!

Răspuns utilizator avertizat
| RainmakerX a răspuns (pentru Vernusio):

Multumesc frumos!

Răspuns utilizator avertizat
| Adiq a răspuns:

Nu

| T0T a răspuns:

Nu îmi plac. Sunt în stare să mă dezvolt și singur.

| DespinaPopescu a răspuns:

Buna! Vei invata ceva nou din orice carte pe care o citesti. Am citit 12 REGULI DE VIATA. UN ANTIDOT LA HAOSUL DIN JURUL NOSTRU, scrisa de JORDAN B. PETERSON. E foarte misto si te ajuta sa ti raspunzi la anumite intrebari. Urmatoarele pe lista mea sunt cele din acest articol: https://cariera.ejobs.ro/......esionala/! Vezi poate e ceva de interes si pentru tine! Spor!