| AvalohAlyn a întrebat:

Va place să citiți? Cat de des și ce tip de carti va atrag cel mai mult?

4 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Da. Îmi place să citesc. Citesc de toate. Cu cât e cartea mai tâmpită, cu atât mă relaxează mai tare. Așa reușesc să adorm cu cartea în mână din orice poziție.

| zurick a răspuns:

Ador să citesc, dar momentan nu am timp.
Cărțile lui Murakami mă atrag cel mai mult.

| RobertMoon a răspuns:

Literatura rusa (secol 19) si americana (in special cele scrise dupa primul razboi mondial aici) ma atrag cel mai mult, dar sa nu uit de autori de carti SF si Fantasy gen Asimov, Clarke, Le Guin, Stephen King, RR Martin, Herbert... + autori de non fictiune gen Carl Sagan, Richard Dawkins.

| Raven a răspuns:

Da. Oricând pot, inclusiv în cadă. Citesc orice, fantasy, SF, thrillere, mystery, horror, literatura contemporană ( Arturo Pérez-Reverte, Carlos Ruiz Zafón, Amélie Nothomb, Chuck Palahniuk).