| anonim_4396 a întrebat:

Vi se pare rușinos ca la 18 ani să nu știu nicio poezie? Citesc, nu-i problemă de război, dar nu m-au atras niciodată poeziile. Nici când eram mic nu știam să recit.

11 răspunsuri:
sadrian46
| sadrian46 a răspuns:

Nu este nimic rușinos în asta. Dar poți să recuperezi la orice vârstă.

| UnDiavol a răspuns:

Nu stai liniștita nu este nicio problema nu pune la inima

| Gusticel a răspuns:

Si daca inveti pe de rost o poezie ce castigi?

Ce "probleme" random mai ai si tu laughing

| rosessunflowersandlillies a răspuns:

Sa nu stii sa le reciti? E normal, stai relaxat, ar fi si dubios sa incepi sa inveti Luceafarul, Lumina sau mai stiu eu ce poeme.

| Skarr a răspuns:

De ce sa fie rusinos. Nici eu nu stiu nici o poezie. Nu stiu multe lucruri pe care uni poate considera ca ar trebui sa le stiu. Fiecare citeste si invata ce i place. Lasa ce ti se zice la scoala. Majoritatea lucrurilor care le inveti la scoala sunt inutile.

| Adry05 a răspuns:

Nici eu nu știu pentru că nu m-a interesat niciodată să învăț una. Pentru ce? Da, pot să citesc și să apreciez o poezie dacă-mi place, dar ce rost are să o știu pe din afară?

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Gusticel):

?

| AndrElle a răspuns:

Stai liniștit, mie îmi plac poeziile și le-am uitat.

| zurick a răspuns:

Nici mie nu-mi plac, știu una singură. Mi se pare important să citești ce-ți place, prefer beletristica.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Nu consider ceva rușionos în asta. Mai rușionos e să nu știi anumite chestii simple și de bază la matematică. De poezie nu prea te întreabă mai nimeni, mai mult cultură generală.

anonim_4396
| anonim_4396 explică (pentru Gusticel):

Da, ca orice om, până la urmă.