| ilovemycat a întrebat:

Doamna de română ne-a dat câte o poezie la fiecare de învățat. Eu știu să învăț poezia, dar problema este că trebuie să recit poezia în fața clasei. Colegii mei mereu râd de mine când sunt în fața clasei și se strâmbă la mine. (+mă face să râd)
Mă puteți ajuta cu un sfat? Dau Fundă!

Răspuns Câştigător
| sammie a răspuns:

Ai lipsa de incredere in tine. Gandeste-te ca tu o sa iei nota proasta cand nu o sa o reciti bine, nu ceilalti! Concentreaza-te doar la poezie, uita-te pe tavan, pe geam, la profesoara, nu la ceilalti. Gandeste-te doar la versuri si la ce ai de facut, asa nu o sa ti se intample nimic.