| madalinamaria323 a întrebat:

Vine toamna….şi vine cu paşi foooarte grăbiţi, de parcă o zoreşte cineva să ne ia căldura şi sa ne-aducă vântul şi ploile…
Toamna…cad frunzele…se vestejesc şi mor, şi copacii rămân goi…
Toamna e parcă un anotimp al meditaţiei, al regretelor, al suferinţei…şi…de ce nu, al morţii…
Niciodată toamna nu mi s-a părut veselă deşi ador să dorm când picură ploaia pe tabla ruginită de la fereastră (acum nici măcar nu o mai am de când cu termopanele…

2 răspunsuri:
| sabin89 a răspuns:

Draguta compunere! Desi nu ai pus nicio intrebare, cred ca merita sa ramana. Inceputul cu "vine toamna" poate trebuie revazut, pentru ca acum toamna e aproape trecuta, vine iarna foarte curand. Multi spun ca toamna e anotimpul lor preferat. Are farmecul ei. Se culeg roadele, sunt si fructe tarzii care se coc numai toamna. Prin parcuri se asterne covor de frunze uscate. Si multe alte frumuseti...

| DenisaNicoletaG a răspuns:

Foarte draguta compunerea.te pup