| Solix a întrebat:

Voi cum va faceti chef sa cititi o carte sau doua?

3 răspunsuri:
| AllyAlexandra20 a răspuns:

Eu pur și simplu iau o carte și încep să citesc primul capitol. Dacă mi se pare interesantă, continui să o citesc și de obicei nu sunt dezamăgită de carte. Dacă mă plictisește primul capitol, încerc alta.
Ce fel de cărți vrei să citești? Poate ți-aș putea recomanda câteva.

Bula
| Bula a răspuns:

Eu sunt invers.
Intrebarea la mine este cum sa NU citesc 1-2 carti saptamanal?
Am "prostul" obicei de a cere imprumut carti de la oricine are o carte interesanta. Dupa care, proprietarul se mira cum am dus-o inapoi intr-o saptamana si daca cunosc continutul? big grin

| NLS a răspuns:

In ultimii ani nu am mai avut timp sa citesc atat de mult, iar acum situatia e si mai nasoala, caci am timp dar nu am momentan carti. (locuiesc in Germania si nu mi-am adus bliblioteca aici, din lipsa de spatiu).
Insa in trecut, cum veneam de la scoala/cursuri... fuga la biblioteca, cautat ceva cu nume interesant, si in 2/3 zile era gata.
Ajunsesem sa citesc cam 100 pagini pe zi.

Doar 1 nu m-a "prins" suficient incat sa o termin: "Pe aripile vantului".