| MrsVamp a întrebat:

Vreau sa ma apuc de citit toate volumele cartilor Harry Poter. Stiti cumva daca merita? Cum sunt? Si nu, nu am vazut filmul (cred ca sunt singura )

Răspuns Câştigător
| vaporwave a răspuns:

Meh
exista carti mult, mult mai bune
depinde si ce genuri iti plac

7 răspunsuri:
| AlexandraMR11 a răspuns:

Eu am vazut doar putin din film si nu mi-a placut deloc, mi se pare o porcarie. Totusi se zice ca intotdeauna cartile sunt mai interesante decat filmele, poti incerca sa citesti daca vrei. Poate o sa iti placa, pana la urma, nu avem toti aceleasi gusturi. happy

| MrsVamp explică (pentru vaporwave):

Daca nu cer prea mult, mi-ai putea recomanda tu o alta carte? Nu prea tin la gen atata timp cat e buna.

| vaporwave a răspuns (pentru MrsVamp):

Nu stiu, gusturile mele probabil o sa te plictiseasca, nu sunt genul care sa citeasca Hunger games sau Hobbit
incearca Republica de Platon, carti de Kafka, Eliade, Liviu Rebreanu, etc etc

| Victorita15 a răspuns:

Nici eu n-am vazut filmele big grin Si nici cartile nu le-am citit happy

| MrsVamp explică (pentru vaporwave):

O sa incerc, multumesc. big grin

| Aimee33 a răspuns:

Depinde ce varsta ai. Eu am citit 4 volume cand eram prin clasa a 4-a sau a 5-a si mi-au placut enorm de mult.

| AvalohAlyn a răspuns:

Carti foarte bune si captivante.Merita 100%