| anonim_4396 a întrebat:

Spuneti-mi si mie o carte care sa te tina in suspans. Sunt pe clasa a10 a si chiar vreau sa citesc o carte de aventura sau chiar si de dragoste.

5 răspunsuri:
| Bleed a răspuns:

Draga John (de Nicholas Sparks - o poveste de dragoste, din care ai ce sa inveti)
Ultimul cantec (tot de Nicholas Sparks)
Cimitirul animalelor (de Stephen King)

| Iubibila01 a răspuns:

Incearca Tess D'urbervile, de Thomas Hardy. una din cele mai frumoase carti de dragoste scrise vreodata. merita funda happy

| stefy01stefy a răspuns:

Dar ceva care pot gasi si in cele 100 de carti de la adevarul ce imi propuneti?

| George_Lixandru_1997 a răspuns:

O scrisoare pierduta, o comedie scrisa de Ion Luca Caragiale, plina de suspans, comic, conflict s. a. m. d.