| DelilahhValillah a întrebat:

Salut happy As vrea sa citesc o carte buna. Imi plac aproape toate genurile de carti (prin aproape vreau sa spun ca imi plac cartile bune, indiferent de gen) De vampiri m-am plictisit. Recomandari?

6 răspunsuri:
| Dianaîşialegesoţulbazândusepetpu a răspuns:

@ sarah e rau ca nu iti place sa citesti

| foreverANDaDAY a răspuns:

Eu zic sa te apuci de carti clasice si vechi scrise de autori ca charles dickens sau hector malot. Mi se par extraordinare. Eu acum citesc David copperfield de cherles dickens si mi se pare minunata. Imi plc foarte mult cartile din anii 1800 si imi plac in mod special romanele.Cred ca ai putea si tu sa citesti

| SoSad a răspuns:

Maitrey de Mircea Eliade. Este vb de un tânar pe nume Alan de 24 ani care, ajuns in India se indrăgosteşte de on tanara de 15-16 ani. Bine, la început a crezut-o urâţică, insă cu timpul ş-a dat seama că e frumoasă, şi ştie când să fie serioasă si când nu.
In fine, citeşte si vei vedea cat e de frumoasă.

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Incearca cartile mai moderne, cele scrise de Nicholas Sparks (esti fata, eu zic ca o sa-ti placa f mult), sau orice roman de la Reader's Digest, sau romane de supravietuire (Ruinele, Miracol in Anzi) sau carti care sa te ajute (autoeducare) sau daca vrei ceva cu adevarat impresionant, citeste "Rugati-va sa nu va creasca aripi" de Octavian Paler

| Sara_4496 a răspuns:

Nu prea stiu. dar ai citit legendele olimpului? avem la scoala darmie nu-mi place sa citesc happy

| stigmata6 a răspuns:

Incearca portretul lui dorian gray-oscar wilde, si nu o sa regreti happy