| MovesLikeCat a întrebat:

Vreau sa'mi cumpar seria de carti "Jurnalele Vampirilor" dar am vazut pe internet ca sunt 2 variante. De ex. primul volum este in 2 variante: "Jurnalele Vampirilor Vol. 1 - Trezirea" [ http://www.elefant.ro/carti/fictiune/literatura-de-diver tisment/sf-fantasy/trezirea-jurnalele-vampirilor-vol-i-6 6623.html?gclid=COLlmtiplbYCFUaN3god51EA0Q ] si mai este si "Jurnalele Vampirilor. Jurnalele lui Stefan Vol. 1 - Inceputurile [ http://www.elefant.ro/carti/fictiune/literatura-de-diver tisment/carti-ecranizate/inceputurile-jurnalele-lui-stef an-vol-i-editie-de-buzunar-156696.html ]. Care sunt diferentele dintre cele 2? Si care seamana mai mult cu serialul? *Scuzati categoria, dar la celelalte nu se prea uit nimeni*

2 răspunsuri:
| LineGuide a răspuns:

Pai nu ai nicio librarie la tine in oras? Intreaba si tu acolo, si daca nu au sigur pot sa-ti faca ei o comanda, doar ce le trebuie lor ai tu, si anume bani!

| Lovemeifyoudare44 a răspuns:

Pai in "Jurnalele lui Stefan" e vorba de viata lui Stefan dinainte de a o cunoaste pe Elena, partea cand era om si dupa vampir. In cealalta serie e vorba despre toti, dar din perspectiva Elenei