| Yo3utz a întrebat:

Vreau si eu o argumentare scurta:"legatura dintre casa si inima"
.pls.va multumesc

Răspuns Câştigător
floresdemayo
| floresdemayo a răspuns:

Oh, dar chiar există o legătură profundă între cele două. Aș spune că inima e casa ta, depinde de ordinea sau dezordinea care o "provoci" în interiorul ei. Trebuie să ai grijă pe cine inviți înăuntru, pe cine alungi... Acolo se ascund secretele tale. Cine intră, nu înseamnă că e destinat să și rămână. Deci, ai grijă cui anume deschizi ușa happy!
PS. Sfat: uită-te mai întâi pe vizor big grin!

3 răspunsuri:
| Robin0744 a răspuns:

Inima este în tradițiile europene locul și izvorul sentimentelor, deci unul de intimitate ca și „casa".

| Bogdy997 a răspuns:

Inima isi va aduce mereu aminte de locul in care si-a petrecut primele momente...casa. big grin

| danimazzz a răspuns:

Inima se simte cel mai bine acasa.