| Eugeniusu a întrebat:

Vreau si eu un roman scurt de actiune, groaza sau aventura. Sa nu fie de multe pagini, sa nu aiba multe capitole. Sper sa-l pot gasi online. Dau funda si vot, multumesc.

6 răspunsuri:
| Cameliapantiru a răspuns:

"Frankenstein" - Mary Shelley.
Roman de groaza (horror) de 200 si ceva de pagini (variaza, evident, de la o editie la alta, in functie de font, formatul cartii, prezenta sau absenta ilustratiilor). Se citeste lejer intr-o singura zi libera (weekend, vacanta etc) sau in timpul saptamanii in 2-3 dupa-amieze/seri.

| Eugeniusu explică (pentru Cameliapantiru):

Pe internet nu o gasesc online sa o citesc?

| Cameliapantiru a răspuns (pentru Eugeniusu):

Nu stiu, eu o am in biblioteca, intr-o editie bilingva (engleza si romana). Dar o poti cauta pe net, sper sa o gasesti! Seara faina!

| staniona12 a răspuns:

"Micul prinț" de Antoine de Saint-Exupéry

| Eugeniusu explică (pentru staniona12):

Oare il pot gasi sa-l citesc online?

| Eugeniusu explică (pentru staniona12):

Oare il pot gasi sa-l citesc online? Si cate capitole are?