| Werepyre_Fallen_1994 a întrebat:

Adresez acesta intrebare celor care se identifica ca si "metalhead".
Am observat ca cei mai multi metalheads au o ura adanca pe unele genuri de Rock, mai exact Metalcore, Deathcore, Post-Hardcore si Screamo.
Intrebarea mea este: de ce urati aceste genuri asa tare?(bineinteles, daca le urati).
P.S. Vreau niste argumente serioase, nu expresii de genul "Metalcore sunt niste gay emo".

41 răspunsuri:
| Wøodenpints a răspuns (pentru king4aday):

Uite, vezi cum judeci tu gândirea altora, luând-o pe a ta drept etalon pentru a da verdictul dacă alta este greşită sau bolnavă.
Asta este gândirea mea, îmi place, mă simt super bine, şi chiar nu-mi pasă dacă este bolnavă sau nu. Sau de ăia care sun că este bolnavă.
Aşa pot spune şi eu că ăia care hrănesc boshetarii au o minte bolnavă pentru că-i ajută să supravieţuiască.

| king4aday a răspuns (pentru Wøodenpints):

N-am zis ca a mea e etalon sau ca ar fi de urmarit. Nu-s perfect si nici nu am de gand sa fiu. Stii si tu foarte bine, nu cred ca e nevoie sa discutam tema asta prea mult ca, a te bucura de suferinta altora e departe de a fi ceva de apreciat. Atat am vrut sa spun si nu m-am pus eu model de urmat. Se spune ca puterea de a gandi ne deosebeste de animale. Apropo de boschetari si hranirea lor pentru supravietuire, selectia naturala la oameni s-a oprit mult mai devreme, de cand a aparut medicina.

| Wøodenpints a răspuns (pentru king4aday):

Cine are nevoie de aprecierea celorlalţi?

| king4aday a răspuns (pentru Wøodenpints):

Nu in sensul asta am vorbit de apreciere.

| Werepyre_Fallen_1994 explică (pentru Wøodenpints):

Iar le iau pe rand, chiar daca nu se va termina cu o parere comuna laughing
Aerul poate veni din stomac. Exista o anumita tehnica de screaming.
Evident ca Avenged Sevenfold nu se incadreaza. Tocmai de-aia i-am dat ca exemplu.
Ce am cu homosexualii? Ii consider bolnavi din punct de vedere sexual. Ce nu intelege lumea e ca homosexualii nu aleg sa fie asa, ci doar asa pot fi. Sunt rare cazurile in care un heterosexual devine homosexual, iar cazurile respective sunt femei care au fost violate sau au avut o experienta sexuala extrem de neplacuta cu un barbat si nici nu mai cauta barbatul potrivit, ci ii este mai usor sa spuna ceva de genul "barbatii sunt niste dobitoci sadomasochisti!", deci isi petrece viata sexuala cu femei. Homosexualii/Bisexualii sunt asa de la nastere, nu e alegerea lor. Placerea sexuala este doar o metoda de a spori reproducerea. Homosexualii nu se pot reproduce. Acum intelegi ce spun?
Nu stiu ce ti se pare asa penibil la freza mea, dar in fine... As fi folosit alta poza pentru TPU, numai ca ma loghez cu contul de Facebook, iar aceea e poza mea de profil.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

Îl ştii pe Freddie Mercury?

| Wolfsz a răspuns:

Pentru că sună ca naiba, instrumentalurile sunt proaste, tehnica vocală e stupidă.

| Werepyre_Fallen_1994 explică (pentru Wøodenpints):

Evident ca da. Dar eu personal nu sunt fan Queen si nici nu imi convine ca a fost homosexual, dar asta e.

| Wøodenpints a răspuns (pentru Werepyre_Fallen_1994):

De ce nu-ţi convine că era homosexual? Eu stiam că fiecare are dreptul de a alege ce orientări sexuale să aibă.
Şitiai că mulţi împărati romani erau homosexuali sau se căsătoreau cu fiicele/mamele lor?
Nu înţeleg, cu ce te deranjează preferinţele sexuale ale altora, mai ales dacă nu te afectează în mod direct?
Păi, uite, la fel cum pe tine te deranjează homosexualii deşi nu au vreo treabă cu tine, şi pe mine mă deranează fanii căcat-core şi trupele menţionate de tine, chiar dacă nu mă afectează cu nimic existenţa lor.

| TheAvenger a răspuns:

N-am zis că urăsc genurile.Pur și simplu nu mă atrage nimic care se termină în,,-core,,.

| TheMetal a răspuns:

Ba eu le accept. insa nu imi plac asa mult cum imi plac celelalte. am pe telefon 3 melodii de genul. insa parca nu gasesc nimic frumos in ele. mai ascult cand am nervi insa nu le ador. gasesc alte trupe care canta mai bine. happy