| Fernando9Torres a întrebat:

Am auzit o melodie la radio si n-am reusit sa o gasesc. Refrenul continea un nume de fata(era cantata de 2 sau 1 baiat, nu stiu sigur si era in engleza). Orice sugestie e bine primita happy

2 răspunsuri:
| Lostlyric a răspuns:

Orice alt detaliu ar fi fost de un real ajutor laughing. Sunt atatea melodii cu nume de fete, nici nu-ti poti imagina!
Exemple: Adeline ( Alt-J), Angie (The Rolling Stones), Arabella (Arctic Monkeys), Barbra Streisand (Duck Sauce), Beryl (Mark Knopfler) - desi, mira-m-as daca ar da melodia asta pe vreun post radio, Billie Jean (Michael Jackson), Black Betty (Ram Jam), Carol (Al Stewart), Carrie (Europe), Cheyenne (Jason Derulo), Cleopatra (The Lumineers), Delilah (Tom Jones), Diana (Paul Anka), Eleanor Rigby (The Beatles), Grace Kelly (Mika), Jessie (Joshua Kadison), Josephine (Chris Rea), Judith (A Perfect Circle), Kayleigh (Marillion), Laura Palmer (Bastille), Layla (Clapton/Derek & the Dominos), Lola (The Kinks), Maggie May (Rod Stewart), Maria Maria (Santana), Matilda (Alt-J), Mrs. Robinson (Simon & Garfunkel), Mustang Sally (Wilson Pickett), Nikita (Elton John), Odetta (Rag'n'Bone), Ophelia (The Lumineers), Peggy Sue (Buddy Holly) - alta de m-as mira sa o fi auzit pe vreun post, dar mi-a trecut prin cap; Polk Salad Annie (Tony Joe White), Polly (Nirvana), Proud Mary (Creedence Clearwater Revival), Rhiannon (Fleetwood Mac), Roxanne (The Police), Ruby (Kaiser Chiefs), Runaround Sue (Dion), Susie Q (Dale Hawkins), Suzanne (Leonard Cohen), Vera (Pink Floyd) - sanse aproape 0%... etc...etc.

| Fernando9Torres explică (pentru Lostlyric):

Tot ce pot sa-ti zic in + este ca: am auzit-o in H&M, este pe "instrumental" mai modern( imi dadea o stare ca in melodia Locked Away), nu este nici 1 din cele de mai sus si cred ca melodia ii 2010-2018(anul) si nu vreau sa fiu rasist, dar vocea aducea a negru(culoarea omului)