| Oies_Cristi_1998 a întrebat:

Am doua boxe Boxe Pasive BEHRINGER Eurolive B212XL de 250 w buc ii trebuie amplificator neaparat sau pot sa il leg la calculator direct?

2 răspunsuri:
| MuncaLaDomiciliu a răspuns:

Semnalul din placa de sunet a calculatorului trebuie amplificat.Vad ca ai boxe profesionale, deci iti trebuie un amplificator bunicel, nu o trompeta cu care sa-ti strici boxele pentru ca e pacat de ele.Succes!

| laserworld a răspuns:

Facem usor! boxe pasive/neamplificat nu functioneaze direct la placa de sunet!
behringer eurolive b212(12"). amplificator potrivit costa in jur de 700 ron( nu este vorba de o scula de top).dar ok