| StefStefStef a întrebat:

Am o chitara acustica veche si vreua sa.i cumpar corzi, imi lasati si mie un link de unde sa pot cumpara si ce tip de corzi s.ar potrivi la chiatara torres b, ordinea corzilor conteaza, e nevoie de? (mai mult)

6 răspunsuri:
| Woodenpints91 a răspuns:

Recomand unul din seturile ăstea de corzi:
http://www.soundstudio.ro/......ra_slinky/
http://www.soundstudio.ro/......ar_slinky/
Depinde cu care te-ai obişnuit până acum. Ernie ball mi se par ok în raportul calitate-preţ. Le folosesc de mai bine de-un an şi n-au aproape deloc urme de uzură. Sutn destul de rezistente.

| StefStefStef explică (pentru Woodenpints91):

REGU­LAR SLINKY sau EXTRA SLINKY care e diferenta?big grin

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StefStefStef):

Extra slinky încep de la 010, iar Regular Slinky de la 012.

| StefStefStef explică (pentru Woodenpints91):

Si cand o sa-mi cumpar corzile, ordinea lor conteaza, e nevoi de de un specialist sa mi.le faca?

| Woodenpints91 a răspuns (pentru StefStefStef):

Pachetul de corzi vine cu fiecare coardă într-un plic, pe care scrie numărul acesteia, respectiv unde vine pe chitară.
Nr. 1 este cea imi subţire şi numărul 6 cea mai groasă.

Răspuns utilizator avertizat