| rusoxefastiano a întrebat:

Am o intrebare ciudata!
exista vreau program care poti sa asculti muzica de la coada la cap?
si cum se numeste! ca am auzit ca daca azc muzicaa lui lady gaga -alejandro de la coada la cap spune ceva despre diavol si sunt curios!
mersi!

3 răspunsuri:
| NoChanceForUs a răspuns:

Exista,se intoarce melodia invers.Dar ia-ti versurile si citeste de la cap la coada, vezi daca gasesti ceva.Ce va mai plac basmele...

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Adica backwards. Si, vorbesti despre acele melodii ascultate invers, in care niste "inteligenti" au descoperit mesaje subliminale?
Foloseste programul Audacity http://sourceforge.net/projects/audacity/, iar de acolo te descurci, selectezi toata melodia si de la Effect dai Reverse.

| ThornAlike a răspuns:

Daca piesa e pana intr-un minut poti sa o inregistrezi cu SoundRecorder din Win (Start -> Programs -> Entertainment -> SoundRecorder) si apoi sa dai la Effects si sa dai Reverse.

Poti sa incerci asta cu un video de aici:
http://www.metacafe.com/......wide_shut/
Dai la minutul 0:38 si inregistrezi un minut de acolo si apoi dai reverse. Surpriza? O parte dintr-o slujba romaneasca in marele film american Eyes Wide Shut.

Daca vrei ceva mai lung, gen Stairway to Heaven, inregistrezi folosindu-te de Audacity. Dai la Effect si acolo selectezi Reverse.

Dati-mi si mie un feed-back la chestiile astea, merci! :)