| bobopirat a întrebat:

Am o nelamurire...ce putere are acest amplificator JVC RX-616 Dolby Surround AV Receiver ( https://www.google.ro/......ps?/search dau funda..va multumesc

3 răspunsuri:
| MateiSebastian a răspuns:

210 W putere DIN ieșire: 2 x 60 W (față), 1 x 60 Watt (centru) și 2 x 15 W (spate)
După standardul DIN, o să ai o putere maximă debitată de pe tranzitorii finali de 210 W timp de cel puțin 10 minute la 1KHz.
Standardul DIN nu e la fel de precis ca RMS.

| bobopirat explică (pentru MateiSebastian):

Daca leg doua boxe de 200W? e ok?

| MateiSebastian a răspuns (pentru bobopirat):

Păi tu ai 5 ieșiri, cum ai vrea să le legi?
După standardele RMS ( Root Mean Square ) ai avea o putere debitată pe toate iesirile de vreo 100 W. Chiar și așa, ai putea lega doar o boxă de 200 W pe toate iesirile, ceea ce nu prea ai cum.