| Blonda00 a întrebat:

Am o problema foarte mare! (bine asa o consider eu )
Eu cant de cand aveam 3 anii... si am voce imi spun toti care ma aud cantand. dar problema este ca: Acum cand cant parca nu mai pot sa ridic sus vocea si parca nu mai am aer si cand cant usor nu mai am aer si trebuie sa ma opresc din cantat ..Dece? ce se intampla cu vocea mea? ce am? Eu am doar 13 anii i'am implinit acum pe 2 ianuarie.
Va rog un raspuns cat mai repede!

5 răspunsuri:
| CristiDinBucuresti a răspuns:

Bună! In timp vocea se schimbă, se ingroașă dacă esti băiat, se subtiaza daca esti fată, nu i ti fă probleme sunt multe care nu au pic de voce, dar apar pe toate posturile de televiziune, si chiar daca nu vei ajunge o mare cîntăreată, sigur ai alte aptitudini, si vei alege cind m ai cresti, altceva, esti fată?

| neutrino a răspuns:

Mergi si fa cursuri de canto, unde vei invata si tehnica respiratiei.

| K0sti a răspuns:

Poate ani..."anii" in niciun caz!

| XxTerrorxX2 a răspuns:

Si eu trec prin prostia asta pe nume ingrosirea vocii.
Nu mai voi si vei putea sa canti ca si înainte. Gata cu vocea de copil

| Denis_Iusca_1967 a răspuns:

Ti se schimba vocea. dupa vreo 2 luni o sa poti sa canti iar.intre timp o sa te simti parca ai fi ragusit(a)