| kati3mary a întrebat:

Hei,TPU.
Cand eram mica (in clasa I) cantam frumos,si aveam o voce destul de placuta,asa cum toti copii o au; imi era usor sa cant cantecele care imi placeau. Acum,insa,din cauza ca de atunci nu am mai cantat deloc,nu mai stiu sa cant,am o voce groaznica,sunt total afoana! sad
Intrebarea mea este: stiti cateva trucuri care ar putea sa-mi imbunatateasca vocea? Am incercat oul crud, dar e oribil :p
Dau fundita la cel care imi ofera cat mai multe sfaturi!

Răspuns Câştigător
| coolalexa10 a răspuns:

Pai exerseaza si vei reusi! Si mie mi s-a intamplat... Dar depinde si de cum te simti, adica eu daca sunt trist cant... oribil. Dar daca sunt bine dispusa cant extraordinar! Asa ca nu te forta. cand iti va veni atunci sa canti.

7 răspunsuri:
| Zenicide a răspuns:

Da, uite un truc, incearca sa canti asta: http://www.youtube.com/watch?v=XIX0ZDqDljA

Cand aveai voce faina vroiai sani mai mari, cand ai sani mai mari vrei voce. Cine pretinde ca intelege femeile minteste :))

| MarianM8777 a răspuns:

Oul..pff da el te ajuta at cand te doare gatul sau sa ai o vice mai puternica dar daca esti afoana exarseaza, vocalize...cauta pe youtube si sigur vei gasi big grin si ai putea lua niste ore de cantowinking

| 78buc a răspuns:

Incearca sa-ti gasesti temrul vocii potrivit adica care cintece le poti interpreta cel mai bine.Si desigur exerseaza mult, toata ziua cinta, unde nu ai fi cinta

| Spliffwizard a răspuns:

Si ai pus aceasta intrebare la categoria pets pentru ca?

| MarianM8777 a răspuns (pentru Spliffwizard):

Pai daca stii citi, ai observa ca e categorie Hobbies si pets...citeste tot big grin iar asta e un hobbie

| kati3mary explică (pentru MarianM8777):

Merci,asta voiam sa-i scriu si euwinking

| CinevaXZ a răspuns:

Oul crud nu te ajuta. Uite ce poti face:
-Poti lua ore de canto;
-Poti face vocalize.
In concluzie trebuie sa exersezi cat mai mult pentru a reusi.