| 1123456789 a întrebat:

Am si eu nevoie de niste raspunsuri urgente va rog. mi-am cumparat ieri un iPod Shuffle, am downloadat iTunes si nu stiu cum sa incarc bateria si sa bag muzica pe el. butonu de sus trebuie sa stea off sau cum, vreau toti pasii daca de poate, dau FUNDA!

Răspuns Câştigător
| Floreenofficial a răspuns:

Salut! happy
Ar trebui sa ai un cablu (de date). Acel cablu are doua roluri:de transfer de fisiere de pe computer pe ipod si de incarcat bateria, adica faci ori una ori alta.Cred ca trebuie sa fie pe on cand conectezi firul la computer, dar apasa si tu cand asa, cand asa trebuie sa mearga. Daca nu ai fir poti lua de la mobil, sau de la un aparat foto, dar cred ca ai.Deci bagi capatul mai mic in ipod si cel mai mare al cablului in laptop/pc si apesi pe butonul acela de on/off,ar trebui sa iti apara la un moment dat in computer, ori ceva pe desktop, ori ceva in Mycomputer, un disc nou gen F: G: H: I: etc, sa ai mycomputerul deschis in paralel.Cam asta ar fi, daca mai ai intrebari, astept.Bafta! big grin

1 răspuns:
| TheRealDaniel a răspuns:

Ca sa poti de itunes iti trebuie cont id Apple care ti-l poti face pe site-ul lor oficial.