| PuyaTimonel a întrebat:

Am si eu o Intrebare. Doar cei pentru cei care sunt capabil sa raspunda. Eu stiu sa cant la Pian si la Acordeon. La ce e mai greu sa canti, nai sau clarinet?

Dau funda daca aveti argument!

Răspuns Câştigător
| AnNéVidoff a răspuns:

Sincer, la ambele, pentru ca daca nu ai ureche muzicala, nu poti sa spui ca la unul e mai usor. E o diferenta fina ca intre pian si acordeon... unii fac ani de pian pentru cateva piese si altii iau acordeonul in mana la o lautareasca...
Recomand clarinetul, se imbina mai bine cu pianul, e si mai "nobil" ca sa zic asa.
Naiul pare mai de suflet asa, mai inspre populara...depinde si ce stii sa canti, daca daca la pian canti manea, da-i cu naiul, dar daca esti interpret pe bune si canti Strauss, nu prea merge cu naiul.
Funda?

| PuyaTimonel explică (pentru AnNéVidoff):

Mersi!

| PuyaTimonel explică (pentru PuyaTimonel):

Eu la acordeon nu cant lauteareasca ci fac linea melodica cu basii si suna f fain. Basii carei am au ton foarte grav.