| TheRaduri a întrebat:

Am un microfon philips si nu stiu cum sa al atasez la calculator ca sa pot canta. Ma puteti ajuta?

2 răspunsuri:
| CybeRAthlete a răspuns:

Unde ai conectate boxele vei mai gasi o mufa de culoare rosie unde intra Mic'ul. de obicei in spatele bazei.
daca nu ai asa ceva, nu prea ai ce face decat sa iti schimbi placa de sunet.
p. s. daca este mictofon profesional, ar putea avea o mufa mare asa, ciudata, de nu sti unde sa o bagi. te duci la un magazin specializat in chestii gen si cauti un adaptor pentru mufa aia din care sa iasa un jack de 3, 5 mm care e compatibil cu PC'ul.
bafta

| TheRaduri explică:

Microfonul este Philips si are adaptor de 3, 5 dar nu se aude nimic. vreau sa al folosesc pentru karaoke