| sebiguli a întrebat:

Am un prieten care a facut un cover dupa melodia Justin Bieber - Boyfriend si vreau sa stiu daca o puteam pune pe youtube, noi am facut videoclip la melodie si vrem sa stim daca o putem pune pe youtube fara sa incalcam drepturile de autor si copy right. Daca incalcam ceva sau daca putem sa le evitam.
Va rog frumos sa imi explicati raman recunoscator pentru cine ma ajuta, dau si funda

Răspuns Câştigător
| Thunderstruck a răspuns:

In ciuda faptului ca sunteti niste cretini care fac cover-uri dupa Justin Bieber, puteti sa evitati chestiile astea. Desi in Romania, nu se poate, nu exista o lege in favoarea celui care posteaza un cover, si se considera direct furt, in America, poti pune un simplu "Copyright © All Rights Reserved (aici scrii cui ii revin drepturile)" si scapi de orice problema.