| Sunflower1503 a întrebat:

Hei, dacă îmi fac un videoclip si îl postez pe YouTube, e posibil sa îl vadă cineva care sa mă lanseze in cariera de cântăreața, așa cum a făcut și Justin Bieber? Trebuie sa fie melodie scrisa de mine sau poate fi și un cover?

4 răspunsuri:
| SG1995 a răspuns:

Ca să lansezi trebuie să ai ceva original și un videoclip profi. Plus o voce destul de bună și să ai noroc să fii observată de o casă de discuri.

| Steregoi a răspuns:

E necesar sa faci o donatie la o casa de discuri.

| ziftode a răspuns:

Reclama e sufletul comertului
daca videoclipul tau v-a avea success... MARE, atunci respectivul success v-a functiona ca reclama pentru vantorii de talente, insa daca nimeni nu stie de videoclipul tau, atunci nu stiu cati se vor uita
deci, dupa ce il postezi pe Youtube, incearca sa ti-l pui la vedere pe Facebook, sau ce alta retea de socializare folosesti, iar daca e chiar bun e probabil ca oricine il vede sa il recomande/trimite si altora!
success!

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna. Nu stiu exact ce sa spun. Si un cover e bine daca ai voce buna. O melodie scrisa de tine ar fi cu ceva puncte bonus. Eu avusesem un canal de YouTube doar facand cover-uri, si primisem tot felul de propuneri, dar apoi l-am sters si am refuzat propunerile. Mult succes. Sa ai o seara frumoasa.