| cRe1oNNN a întrebat:

Am vazut pe youtube, concerte live ale trupelor americane. Amobservat ca fiecare dintre membrii trupei au o casca in ureche. La ce ii ajuta?

2 răspunsuri:
| aylyn_2380 a răspuns:

1.sa poata comunica diverse intre membri trupei sau cei din afara scene:ce mel urmeaza, cand e pauzabig grin
2. sa le protejeze urechea, banuiesc ca e destul de tare pe scena sunetul
3. se aud mai bine (vocal)

| Epurean a răspuns:

Pai mai comunica intre ei.De exemplu ala de la tobe ii zice la ala de la chitara sa se dea mai la dreapta, sau sa cante in Re major, ala de la orga ii zice la solist sa cante putin mai tare, etc