| atomic91kid a întrebat:

Are cineva versurile de la colindul "Noapte albastra"? Parca asa stiu ca se chema. Primele versuri erau: "Noapte albastra, dalbe flori la fereastra/ Vin colindatori, vin colindatori". Va rog mult de tot, daca le aveti dati-mi-le si mei. Multumesc mult!

2 răspunsuri:
| мιнαɛℓα36 a răspuns:

Am gasit ceva, insa nu stiu daca asta cautai:

http://www.versuri-si-creatii.ro/......uzdou.html

| 98adia a răspuns:

1.noapte albastra dalbe flori la fereastra/ vin colindatori, vin colindatori/noapte instelata peste timp aruncata / Vin colindatori, vin colindatori REF:peste tristeti pste nameti/ Vin colindatori, vin colindatori/peste uitari peste visari/ Vin colindatori, vin colindatori 2. noapte poveste cu lumini la ferestre/ Vin colindatori, vin colindatori/noapte de foc pentru ani cu noroc/ Vin colindatori, vin colindatori nu stiu daca-i tot