| anonim_4396 a întrebat:

As putea invata vreodata sa cant la pian daca iau lecti de pian de pe internet?

5 răspunsuri:
| Xpressurself a răspuns:

Putin. cel mai bine ar fi sa iei niste lectii si parintii te pot ajuta sa le platesti daca vorbesti cu ei

| Sasha30 a răspuns:

Nu stiu ce sa zic..eu fac pian si nu e usor daca nu ai pe cineva langa tine. Eu zic sa nu te complici. Ai nevoie de un profesor.

| Iancu_Marin_1987 a răspuns:

Da! Cunosc câteva persoane care cântă foarte bine la instrumente muzicale, fără a fi frecventat vre-odată vreun profesor în materie.

Desigur, ar trebui să ai auz muzical și un instrument pentru antrenamente. Și da — mult zel. Nu degeaba unii umblă la lecții de pian 5-7 ani.

| budala20022000 a răspuns:

Ai putea sa iei si "lecti" de romana!winking

| SuntSpeşăl a răspuns:

Da se poate învăţa şi pe internet, dar cel mai bine ar fi lângă un profesor pentru că el îţi explică mult mai bine.