| Abstract112 a întrebat:

As vrea si eu melodii mai rock dar nu dinalea in care tzipa si urla va roog nu imi plac alea! Si sa nu fie dinalea triste vreau sa fie happy happybig grin
Va rog mai multe sugestii! Cine da cele mai multe si faine funditaA SI MULTE VOTURI

Răspuns Câştigător
| Dumnezău a răspuns:

1.Bon Jovi-Have a nice day
2.Metallica-One
3.Megadeth-Peace Sells
4.Breaking Benjamin-Wish I May
5.AC/DC-You shook me all night long
6.Muse-Time is running out
7.Nickelback-I'd come for you
8. Disturbed-10000 Fists
9.Three Days Grace-Riot
10.Nightwish-Amaranth
11.Eluveitie-Omnos
12.Marylin Manson-This is the new ***
13.Rammstein-Bestrafe mich
14.Coldplay-The Scientist
15.Coldplay-Fix You
16.Coldplay-Every teardrop is a waterfall
17.Megadeth-A tout le monde
18.Coheed and Cambria-Feathers
19. Disturbed-Prayer
20. Disturbed-Another way to die
21.Sonata Arctica-Graveminage
22.Sonata Arctica-Shamandalie
23.Sonata Arctica-Shy
24.Nightwish-Eva
25.Iron Maiden-Transylvania
26.Iron Maiden-Fear of the dark
27.Iron Maiden-The trooper
28.Iron Maiden-Run to the hills
29.Nightwish-The Islander
30.Black Veil Brides-Carolyn
31.Black Veil Brides-Mortician's Daughter
32.Red Hot Chilli Peppers-Under the bridge
33.Red Hot Chilli Peppers-Snow
34.Sum41-Still waiting
35.Breaking Benjamin-Give me a sign
36.Breaking Benjamin-So cold
37.Breaking Benjamin-Firefly
38.Linkin Park-Nobody's Listening
39.Linkin Park-By myself
40. Dimmu Borgir-Gateways
41. Dimmu Borgir-The Serpentine Offering
42. Dimmu Borgir-The Sacrilegious Scorn
43. Eluveitie-Inis Mona
44. Korpiklaani-Vodka
45. Avantasia-Lost in space
46.Sirenia-The Path To Decay
47.Sirenia-The other side
48.Muse-Feeling Good
49.Rammstein-Buckstabu
50.Rammstein-Mein Teil
51. Korpiklaani-Woodenpints
52.Alice in Chains-Rooster

7 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

@Barbiiie95: Cand ce-ai dat tu acolo o sa fie rock, atunci cand eu o sa fiu Slash, Richie Sambora si Simen Hestnaes 3 in 1. straight face

| TeoPT a răspuns:

Melodiile triste sună mult mai bine. Aa, și Nickelback - How you Remind me este melodie tristă, tu de ce dracu o dai exemplu ca melodie happy? Mi-e deja clar că ai o varză în cap. Dar hai să îți dau totuși niște exemple.

Breaking Benjamin - I Will Not Bow
Three Days Grace - The Good Life (asta s-ar încadra cel mai bine în ceea ce ai zis tu, ascult-o obligatoriu)
Disturbed - 10.000 Fists, The Night, The Game, Deify, I'm alive.
Guns N Roses - Sweet Child O Mine, Welcome To The Jungle
AC/DC - Highway To Hell, Thunderstruck, Big Gun
Metallica - Die Die My Darling, Enter Sandman, The Unforgiven, One, Nothing Else Matters (da, ți-am dat și ceea ce numești tu triste, dar ascultă-le pe toate și n-ai să regreți)
Megadeth - Sweating Bullets, Skin O My Teeth, Architecture of Agression. Și hai, A Tout Le Monde, e mai tristă cum ai zice tu, dar la fel ca la Metallica, ascult-o.
Bun, Scorpions au balade geniale, Still Loving You, Send Me An Angel, Wind of Change.
Limp Bizkit - My Generation, Loser, Eat You Alive, Hot Dog, Rollin, My Way, It will be OK, Gold Cobra, Break Stuff și mai știam dar nu îmi aduc aminte pe moment. Singura trupă de rap metal pe care o consider genială.
Hai, Nickelback, deși ai menționat, să-ți mai dau Savin Me, Rockstar, Photograph, Never Gonna Be Alone.
10 Years - Wasteland, Picture Perfect, Beautiful.
Nightwish - Nemo, Amaranth, Phantom of The Opera
Bullet For My Valentine - Your Betrayal, The Last Fight

Și cam atât, ca să nu scriu până mâine aici, melodiile astea îți ajung
Baftă

| TeoPT a răspuns:

@Barbiiie95
Se vede fată, că nu le ai cu rock-ul laughing Mai bine tăceai, filozoafă rămâneai laughing

| LastChance a răspuns:

Bon Jovi - You give love a bad name - melodie happy happy laughing
rolling on the floor

| CandyTetris a răspuns:

Poi,eu iti pun formatiile mele preferate si tu vezi daca iti place vreo melodie.
3 Doors Down,Coldplay,Guns N Roses,The Fray,The All American Rejects,Pink, Vama(fosta Vama Veche), My Chemical Romance...si cam atatbig grin. Sper sa iti placahappy.

| YoyoSixx a răspuns:

Iti Recomand Black Veil Brides