| anonim_4396 a întrebat:

Ascultati Manele? sau va e rusine sa recunoasteti? (am vazut rockeri, rapperi, oameni care asculta si alte genuri dansand pe manele sau ascultand sau ma rog. sunt de parere ca macar o data in viata v-a placut o manea anume sau ati ascultat acest gen muzical. sau poate mai multe piese v-au intrat la suflet dar va e rusine sau pur si simplu nu vreti sa recunoasteti) aici e vorba de cei care "nu prea gusta" genu asta de muzica

39 răspunsuri:
anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Buna
Nu ascult genul asta de muzica, si nici una nu imi place.
Ca va? happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Pare raw eu nu ascult chestia asta care se numeste muzicaa tiganeasca popularawinking
Si cand il aud pe unu ca asculta manele ii spun sa dea mai tare si sa inchidawinking
xoxo
by zui

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Da mariutza, ascult, gust aproape orice gen, bineinteles daca e calitate. tot ce se poate ascult de la folclor, manele, psychedelic trance, muzica clasica, cafe concert, hip hop underground, trance, minimal, groove, dub step... am o cultura muzicala destul de solida happy pot spune ca muzica e viata mea.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Manelele de fapt s`au nascut din muzica lautareasca, in bucuresti happy apoi de`alungul timpului au prins mai multe influente din muzca turceasca, bulgareasca, arabeasca diferite ritmuri. gen samba happy au prins influente din Jazz & etc happy e o muzica frumoasa & complexa, care imi place si care nu o intelege toata lumea. bineinteles la capitolu' "versuri" multe melodii sunt aiurea bineinteles asta difera de la artist la artist happy

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Eu recunosc ca sunt MANELIST si nu imi e rusine sa o zic.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Stai putin.Deci NU ai spus ce fel de rapperi sau rockeri. Poate erau doar persoane care se dadeau rapperi sau rockeri.Ca NU cred ca ar fi ascultat manele.

| Strify a răspuns:

Eu unu nu prea ascult manele, doar cele care imi plac,

| Andrinho a răspuns:

Eu recunosc ca in anumite situatii(chefuri, nunti, petreceri etc.) manelele sunt binevenitebig grin... dar ijn rest recunosc ca ascult manele, dar foarte rar si doar melodiile care imi plac cu adevaratwinking...nu sunt neaparat un manelist si nici nu urmaresc sa vad daca a mai scos Guta vreo piesa noua..."Doamne fereste"laughing

| 123321_4247 a răspuns:

Nu ascult manele.:-&