| anonim_4396 a întrebat:

Asta e muzica : http://www.youtube.com/watch?v=V3xdEm6hxpM&feature=relat ed

Desi gusturile nu se discuta, ce parere aveti? mai vedeti asa ceva la MTV sau televizor? nu prea cred.

Unde e puterea muzicala de demult? unde e mesajul care fierbea in sangele ascultatorilor? acum vedem numai masini, curve, bani si cam atat in muzica de astazi.

Răspuns Câştigător
| Oanny a răspuns:

Ai foarte mare dreptate... daca te intereseaza uitate la videoclipul de la puya-sus pe bar o porcarie de video http://www.youtube.com/watch?v=v6UbIJmrSzU

13 răspunsuri:
| Bacemi a răspuns:

Superb. Multumesc! Mi se pare un stil prea agresiv pentru mine dar e muzica buna.

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

Ei na? Mai bine ia tu si asculta ce albume au iesit ultimii ani Opeth, Evergrey, Machine Head, Arch Enemy, Slayer, Megadeth, Ayreon, Dream Theater si cele mai noi albume Celtic Frost, Paradise Lost, Katatonia, Guns'n'Roses, Porcupine Tree...astea mi-au venit pe loc in minte avand realizari fantastice in ultimii ani. Muzica a mai evoluat, si pentru unii in bine. Manowar au avut un mesaj dragut in anii 80, pe el au mers, pe el mai fac si acum bani. Dar nu doar ca sunt un pic monotoni, desi sunt in forma buna nu mai au varsta buna nici sa se vanda scump, nici sa pozeze in Rambo. I-am vazut acum 2 ani, profesionisti adevarati. Prefer insa oricare din trupele de mai sus. Si sa asculti ultimele 2 Opeth si sa nu iti dai seama ca muzica rock a evoluat trebuie sa fii surd sau incuiat. Daca ai fi crescut cu muzica aia in anii '80 poate ti-as intelege nostalgia. Acum cred doar ca oamenii nu se informeaza destul, ca muzica buna inca se face - orice gen. Cel putin partea rock/metal chiar ia amploare. Tu ai fost la Manowar macar?

cristacheceliute
| cristacheceliute a răspuns:

@costyn162 daca zici asta inseamna ca erai prea mic pe vremea aia. Muzica facuta dupa nevoile producatorilor afoni se facea si acum 20 de ani. Poate ca e mai noua disperarea sa iasa in fata cu nimic a "artistilor" de valoare indoielnica, poate nu erau asa multi atunci. Artisti de calitate au fost si mai sunt inca in muzica. Acum sa zicem doar ca au mai toti posibilitatea de a produce acasa ieftin - din cauza tehnologiei si a preturilor.

@auran tocmai, problema e ca a fost invers. MTV a fost mereu o arma a producatorilor care nu stiu muzica dar o vand, si trebuie sa fie ieftina, multa si sa placa maselor. Muzica heavy-metal a avut la ei cea mai multa difuzare cand era headbangers' ball de 3 ore. Si cand eram mic, tot in uderground era. Mie mi-a fost evident si atunci, recent am vazut si un documentar despre asta. Se numeste The merchants of cool si e in mare parte despre industria muzicala impinsa in fata de MTV. E interesant. De la prima parte incolo te uiti in related videos:
http://www.youtube.com/watch?v=gdzxc8Fpn3o

mumoasa
| mumoasa a răspuns:

Iintradevar superba melodie happy

auran
| auran a răspuns:

Ai dreptate gusturile nu se discuta... din nefericire, muzica se adapteaza cerintei de piata...

http://www.youtube.com/watch?v=zvoeeq-BH4w

| costyn162 a răspuns:

Nu exista comparatie intre muzica de acum 10-20 de ani si cea de astazi. Sunt doua lucruri total diferite care se numesc la fel. Acum apar pe piata zilnic piese de duzina, compozitorii scriu 2 versuri pe care le repeta neincetat 3 min, le pun pe o coloana sonora pe care o folosesc la fiecare melodie cu mici schimbari, si apoi primesc bani si aplauze pentru cat de buni sunt.
Deocamdata ne multumim cu internetul unde mai gasim inca muzica adevarata.

| sfo a răspuns:

Excepţională trupa, bestial videoclipul!
N-am mai vãzut o adevărăciune ca asta, la mtv, de când prezenta Lenţi C. Rockultura, eh ce vremuri faine şi apuse, din nefericire. Oricum cea mai bunã muzică s-a făcut şi se va face. Dar cu cât avanseazã timpul cu atât ne afundãm mai mult şi va fi mai complicat de gãsit calitate în cea ce se face acum cu programe de modificat voci, în play-back, în greşeli gramaticale...bla,bla,bla... în tot ce nu are logicã, privind muzica şi arta. O educaţie muzicală ne-ar scoate din rahatul ăsta dar, după cum put treburile în ţărişoara asta, mă-nşel că cineva şi-ar băga mâna să salveze un astfel de tezaur.
Şi asta, ca să-mi mai treacă şi mie...
:http://www.youtube.com/watch?v=wr3WKl-1jNM

| Roby67 a răspuns:

@mayasul" Unde e puterea muzicala de demult? unde e mesajul care fierbea in sangele ascultatorilor? acum vedem numai masini, curve, bani si cam atat in muzica de astazi." Noi o mai ducem mai departe! Mai sunt inca multe concerte cu salile pline la care se gaseste cu greutate bilete. Am fost acum 3 saptamini la un concert in aer liber si a fost ca in vremurile de demult

| hugo a răspuns:

Never nu o sa se vada asa ceva la unele din posturile mentionate mai sus de tine! Puterea muzicala de demult s-a cam stins, acum tinerii isi spun cuvantul si noua generatie a cerut ceva nou, romania este o tara unde pornografia se vinde maxim, deci prin urmare clipurile si melodiile ce aar contin material pornografichappy Bafta

| ionoion a răspuns:

Intr-adevar cei de la Manowar sunt regii Metal-ului si chiar putine mai sunt melodiile facute azi care sa se ridice la inaltimea lor.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Tare melodia :X.
Cat despre muzica, se afla in geamantanu` ala mareee, dar mare rau, dar pacat sadsad, s-a blocat fermoarul. Pana cand vom gasi pe cineva capabil sa repare ce s-a,, stricat``, ne resemnam cu ce avemwinking.

anonim_4396
| anonim_4396 explică:

Foarte faina melodia!