| BadAngel3 a întrebat:

Aveti un vers, ceva dintr-o melodie care vi se pare ca va descrie? Cum se numeste melodia si cine o canta? Daca nu un vers dintr-o melodie poate un citat, ceva?

4 răspunsuri:
| AdrianVoicu a răspuns:

Acum e calm, ca mearea intr-o frumoasa zi cu soare
Ani de furtuna m-au pregatit pentru schimbare
Am evoluat mai repede fortat de imprejurari
Copil crescut printre injuraturi, visam imbratisari
Tin minte certuri acasa, cand doream linistea noastra
Acum e altfel in viata si doar tacerea ma apasa

Ortega & Nimeni Altu' - Mantra Păcii

| Jimtheghost a răspuns:

"I begin to assemble what weapons I can find,'cause sometimes to stay alive you gotta kill your mind."

Si: "There are things we can do, but from the things that work there are only two, and from the two that we choose to do, peace will win and fear will lose."

| Omori a răspuns:

'Idle youth, enslaved to everything; by being too sensitive I have wasted my life.'-A. Rimbaud. Ti-as fi scris si in romana, dar parca nu mai imi exprima aceeasi emotie.

| Mihai_Marius_1995 a răspuns:

Bunà! https://www.youtube.com/watch?v=WQeG5IQ-q_U, E fàcutã de mine, dà o geanà :D