| ....... a întrebat:

BreakDance si R&B sunt tot acelasi?

12 răspunsuri:
aqualuna
| aqualuna a răspuns:

Fă o comparaţie între Hey you-The RockSteady Crew, una dintre primele melodii breakdance http://www.youtube.com/watch?v=c4J-EVxMcd0 şi Mary J Blige-Be Without you- http://www.youtube.com/watch?v=8XNaPX6MKlU, vei vedea diferenţa

daniela
| daniela a răspuns:

Nu fiecare este un stil totsl diferit
R&B sau RnB (Rhythm and Blues) este un gen muzical, care imbina influentele jazz, gospel si blues si a fost interpretat de catre artistii afro-americani
BreakDance presupune insa gimnastica

| hax0r a răspuns:

Da is toate la fel poti sa le pui in fisierul Muzica Da Muzica ca sa eviti confuzia.

| adapurple a răspuns:

Nu cred

| ....... explică:

Aaaha.mersi mult de tot la toti!

| dede16 a răspuns:

In mod cert nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Nu e tot acelasi lucru! breakdance`ul e un stil de dans...in timp ce R&B`ul se refera la muzica mai exact la genul de muzica dar si la dans. breakdance`ul e dansul in care nu gasesti miscari provocatoare in timp ce R&B`ul scoate in evidenta miscarile lascive, provocatoare...