| xLemonish a întrebat:

Am si eu o intrebare legata de muzica, in special la rockeri am auzit ca ii fac pe unii 'pokemoni'. eu am fost facuta de catre cineva pokemoanca si vreau sa stiu care e cu adevarat sensul acestui cuvant si anume 'pokemon'.
FUNDA!

Răspuns Câştigător
| zăGhost a răspuns:

Pokemon, sau, mai simplu, rocker fals.(wanna-be)

4 răspunsuri:
| thegatekeeper a răspuns:

Se refera la o persoana care pretinde ca asculta rock doar pentru a parea interesanta sau "altfel" in ochii celorlalit, fara sa aiba de fapt nicio placere in a asculta muzica respectiva. De asemenea, poate fi vorba despre cineva care asculta asa-zisul rock comercial, care este mai mult pop si care nu prea are nicio treaba cu rock-ul adevarat, persoana in cauza avand pretentia sa fie privita ca un "rocker adevarat" sau ca si cum ar asculta muzica de calitate.

| 6DuckMeJesus a răspuns:

Ma amuzi dragutalaughing E asa greu de priceput oare? Sa stii ca asta-i un argou folosit peste tot in Romanica si chiar unul din cele mai simple. Ce te faci cu chestii gen "hai sa citim", "uite-o biblioteca", "ma crezantemo", "tilfuț", "inmormantare", si muuuulte altelelaughing

| Azµre a răspuns:

Adică ești retardată... asta înseamnă

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Si de ce o postezi la Dragoste si sex?