| Uddiu a întrebat:

Am un magnetofon mai vechi si vreau sa il folosesc ca si "statie" pentru calculator.Am nevoie de niste mufe si as dori sa ma ajutati si sa imi spuneti de ce mufe am nevoie.
Magnetofonul arata asa: http://images6.okr.ro/......00_700.jpg
Vreau un cablu din placa sunet in magnetofon si din magnetofon in boxe.MS!

2 răspunsuri:
| JustMe_8048 a răspuns:

Trebuia sa arati locul unde trebuie bagate mufele.ca eu am niste mufe pe acasa da add rambo3xsextreme si vb. Bafta

| CristiDinBucuresti a răspuns:

Salut magnetofonul tău este kasthan model pentru ruși asa cum sint si Rostovurile, un model este pentru rusi iar celălalt pentru europeni, dar să revin la intrebarea ta, magnetofonul scoate 4 ohmi si vreo 6 wați pe canal pe boxe, ca să il folosesti ca statie pentru calculator, mufele vin conectate astfel: In magnetofon ai o mufă pe care scrie aux, acolo pui o mufă din (cu 5 piciorușe stereo) si la celălat capăt al cablului ai nevoie de o mufă cui jack, mufa cui intră in spatele unitătii unde este prevăzută o gaură pentru mufă, iar magul il conectezi din butoanele lui pe aux, si gata, sunetul din calulator va fi scos prin mag, iar vumeterle verzi vor incepe să clipească in ritmul melodiei de pe youtube sau cd.