| kalex a întrebat:

As avea si eu (inca) o intrebare. Deci, mie imi place mult sa ascult muzica dar nu in casti. Problema este ca nu prea stiu cum sta treaba cu cat de tare pot sa ascult (mentionez ca stau la casa). Am un sistem 5.1 si cand ascult muzica o ascult mai incet si cu bass-ul la minim. Nu prea am gasit cat de tare este legal sa asculti muzica. Bine, nu vreau sa ascult asa ca si cealalta parte a strazii ma aude. Mersi anticipat! (vreau sa mentionez ca cateodata si tata mai asculta muzica pe 2 boxe de aprox. 10 inch si 2 woofere)

1 răspuns:
| Valentinaldoilea a răspuns:

Legea permite (dar si medicii recomanda) maxim 50 decibeli ziua.
http://www.nuzgomot.ro/limite-zgomot