| tudynho a întrebat:

As dori un site unde pot gasi acordui la chitara... Nu ma refer la melodii vreau doar acordurile sa le pot invata... Cum ar fi Do major sau Re minor. Dau funda!

Răspuns Câştigător
| FadeToMetallica a răspuns:

Poti sa cauti pe youtube..Eu asa am facut si m-au ajutat enorm tutorialele deoarece iti arata cu ce degete faci acordul, pozitia etc.

2 răspunsuri:
| Thunderstruck a răspuns:

Nu inteleg de ce vrei sa inveti acordurile ca un papagal, dar daca vrei asa tare, scrie "guitar chords" pe youtube.

| foxsilver a răspuns:

Aici gasesti cursuri de chitara pentru incepatori, si ai chiar si videoclipuri explicative:
http://cursuridechitara.blogspot.cz/2008/01/lectia-1-acordurile-g-c-d.html