| anonim_4396 a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa invat sa cant la chitarabig grin.cantece usoare pentru incepatori? Dar nu "melc, melc, cotobelc"happy. stiu ca am mai pus intrebarea... dar nu vreau raspunsuri de genul "De ce nu faci cu un profesor"

Dau fundahappy

Răspuns Câştigător
| Madalichka a răspuns:

E adevarat ca se poate si fara profesor, dar cei care iti sugereaza asta nu vorbesc degeaba. El te poate indruma, iti poate ajusta ritmul, iti arata unde gresesti si nu-ti dai seama, etc.
Dar in rest, incearca direct sa cauti pe net tabulaturi ale cantecelor pe care vrei sa le canti si dupa un timp vei putea canta dupa ureche, fara sa stii note sau teorie.
Si trebuie sa ai unghiile taiate. Eu de-aia n-am vrut sa invat sa cant la chitara big grin
Bafta si sa te auzim la radio!