| CrissNico a întrebat:

As vrea sa ma apuc sa invat sa cant la un instrumet muzical ( sa imi cumpar unul si sa ma duc la niste cursuri, adica ceva serios).
Ma pasioneaza vioara si chitara, as vrea sa stiu la care dintre ele este pentru inceput mai usor de invat si cam cat costa o chitara si o vioara pentru incepatori?
Multumesc anticipat! FUNDA pentru cel care ma lamureste happy

Răspuns Câştigător
| nigearares a răspuns:

Buna eu iti recomand vioara mi se pare mai potrivita pentru o fata un set vioara clasica aproximativ 200, 300 de lei este ok de inceput bafta

| CrissNico explică (pentru nigearares):

Multumes Viorel pentru raspuns m-ai ajutat o sa incep cu viara si probabil o sa continui cu chitara. Mersi multhappy

| CrissNico explică (pentru CrissNico):

Vioara*

9 răspunsuri:
| IFlorin97 a răspuns:

Iti recomand chitara, daca esti o fara frumoasa poti avea mai mult succes decat fetelea alea care stiu doar sa se rujeze.

| 1Voineoska1 a răspuns:

Si vioara si chitara sunt bune.In general orice instrument la care vrei sa canti este bunn atata timp cat iti inspira placere.Eu zic chitara, dar nu aceea ceva gen de rockeri ci aceea clasica(cel putin mie asta mi se pare chiar delicat pentru o fata). Sper ca te-am ajutat. Pa-pa! happy

| CrissNico explică (pentru 1Voineoska1):

Da si eu tot la cea clasica ma gandeam, multumesc frumos de raspunshappy

| nigearares a răspuns:

Cu mare placere funda?

| Miklos_Maria_1995 a răspuns:

Depinde ce iti place...
Si eu zic ca vioara se potriveste pentru o fata.Acuma depinde de tine la ce vrei sa canti...In legatura cu preturile si chitara si vioara ating in jur de 200, 300 lei cum zice Viorel21111995.
Iti doresc succes in continuare. big grin :*