| ioana16 a întrebat:

as vrea si eu sa stiu mai multe pareri despre muzica rock

dc o ascultati?
cum va face sa va simtiti?
si cateva trupe si melodi preferate.

si eu ascult rock dar as vrea sa stiu si parerile altora big grin
multumesc >big grin

Răspuns Câştigător
Răspuns utilizator avertizat
5 răspunsuri:
| Gizăz a răspuns:

Uite-mi canalul youtube:

http://www.youtube.com/user/spineshivers

Găsești acolo favoritele mele.

| EnterSandman a răspuns:

Offf,muzica rock,de ce o ascult?(incluzand si heavy metal),pentru ca este singurul gen de muzica care ma face sa ma simt bine,trupe ca AC/DC,Bon jovi,Metallica,Iron Maiden,Megadeth,Motorhead,Black Sabbath, pe muzica acestor trupe eu am trait, ascult acest gen de muzica de cel putin 6-7 ani,ascultand aceasta muzica meam gasit si talentul meu la chitara ascuns,dar asta s-a intamplat dupa ce am ascultat niste mari chitaristi cum ar fi,Steve Vai, Jimi Hendrix sau Joe Satriani, pe care inca ai ascult si incerc sa invat cate ceva de la ei happy

| AlexAntonescu a răspuns:

Eu ascult rock de o perioada foarte buna de timp! si atunci candascult muzica rock
imi place sa inteleg mesajul transmis de trupa respectiva, ma relaxeaza

Voltaj - Stiu

Travka - ce noapte

linkin_park-with_you-sta

linkin_park-my_december-sta

nightwish-tutankhamen-def

| Aly64 a răspuns:

Ascult rock pentru ca e printre sigurele genuri muzicale in care oamenii se implica. Rockul e muzica, de fapt.
Ma elibereaza cumva. si exprima exact ce simt.
Within Temptation - Last Time; Ice Queen; Memories; Stand my Ground; Angels; Frozen; Where is the Edge
Evanescence - Going under; my last breath
Nightwish- While your lips are still red
Nightwish - Amaranth
Paramore (toate)
Scorpions - Wind of change; Send me an angel
Linkin Park - Papercut; numb; in the end
Skillet - Hero; Monster; Whispers in the dark; Awake and alive
Dead by april - Losing you; What can I say
Muse - Supermassive Black Hole
mai sunt multe :*

| ioana16 explică:

Multumesc pentru parerile voastre. chiar ma bucur ca mai exista si astfel de persoane(desi in ziua de azi suntem pe cale de disparitielaughing ) "Toate pitipoancele si toti cocalarii ajung cantareti de muzica fara sa aiba macar habar ce gen muzical abordeaza, si ne mai intrebam de ce a ajuns Romania in halul asta" sunt total de acord. si chestia asta e un adevar crud sad