| Aundrea a întrebat:

Care este melodia voastra preferata si de ce? happy Funda la cel mai frumos raspuns happy.

Răspuns Câştigător
| 1000bodies a răspuns:

MCR - The kids from yesterday. Pentru ca ma regasesc in versuri thinking simplu. :')

6 răspunsuri:
| Dumnezău a răspuns:

E destul de greu sa me decid,dar zic
Dream Theater - Beneath The Surface

E poezie curata melodia asta,James LaBrie are o voce ireal de frumoasa,se aduna caracteristici de la cele mai frumoase voci din lume la el,si iese zeul asta vocal, melodia e foarte linistitoare si calmanta, cred ca e singura care ma inmoaie si ma relaxeaza enorm.Plus ca Petrucci si Ruddess(chitaristul si pianistul) fac o treaba exceptionala ca de obicei, pe melodie.Si pot relationa cu versurile melodiei foarte mult, daca exista ceva mai frumos ca melodia asta, pot zice ca ascult degeaba muzica.Si,nu in ultimul rand, e medicament Beneath The Surface, pentru oricine.Si cel mai mult apreciez ca toti cei ce stiu ce e aia muzica, vor recunoaste ca e opera de arta.

http://www.youtube.com/watch?v=61OzwXZiDo8

| Holocaust a răspuns:

Azi una, mâine alta...
Azi Oasis:Let there be love.Melodia asta...e pur şi simplu pătrunzătoare.

| itscloudyoutside a răspuns:

Nu pot spune că am o melodie preferată... Am multe melodii pe care le ascult cu plăcere, şi nu pot alege dintre ele una singură. Îţi dau doar ca exemplu "Lonely Nights" de la Scorpions pe care am ascultat-o ieri toată seara. De ce? Pentru că pur şi simplu îmi place. E liniştitoate, şi are versuri triste, dar foarte frumoase, la fel ca multe alte melodii de la Scorpions.
http://www.youtube.com/watch?v=nPnW7waiZvA

| thegatekeeper a răspuns:

Nu pot alege o melodie preferata, insa astazi am ceva cu melodia "Astro Zombies" de la My Chemical Romance (cover dupa Misfits, de fapt), pe care cred ca am ascultat-o de cel putin 15 ori pana acum. Imi place datorita versurilor si temei pe care o are (imi plac chestiile horror si paranormale, deci si zombie se numara printre ele) happy.

| RockNbeer a răspuns:

Depinde de starea de spirit...
de ex astazi sunt foarte relaxat.visator si etc.
deci ascult Lynyrd Skynyrd
sunt momente cand nu pot sa suport nimic din ce ma inconjoara si ascult, Slayer, Children of Bodom sau mai stiu eu.
nu pot alege o melodie preferata.de obicei am o melodie preferata de la fiecare trupa pe care o ascult.

| vali1985 a răspuns:

Crbl-k boom pentru ca si eu am patit cateva din intamplarile din melodie.