| NutellaFinetti a întrebat:

Cum toata lumea stie mai mult decat bine, peste 2 luni este Craciunul.Toata lumea iubeste Craciunul...cadouri,Mos Craciun, si cel mai important lucru:colindatorii si colindele pe care le canta.
Deci:
1.Am nevoie de colinde cat mai frumoase gen: O seara frumosa,care sa fie cantabile sa spun asa.
Si cum as putea sa imi formez vocea, sa le cant bine...nu am vocea foarte groasa si nici subtire, e potrivita dar sa fie perfecta.
Nu foarte mult... putin:*
App.intrebare pentru feteeeeeeeeeee

1 răspuns:
| cooldreams a răspuns:

Vai nu m-as fi gandit ca, colindele ar fi cantabile. Oricum sunt multe colinde, de ex. Deschide usa, crestine!; O, ce veste minunata, Mos Craciun cu plete dalbe; O, Brad Frumos etc. (Nu le mai stiu, la vartsea mea cine mai canta?) Nu-ti trebuie neaparat voce perfecta, de superstar. Nimeni nu e perfect, dar cred ca vocea ta e buna.