| anonim_4396 a întrebat:

Buna!:D Ce parere aveti despre mixul meu >---- http://www.youtube.com/watch?v=-VTmYblslv8? :)

12 răspunsuri:
| NoShit a răspuns:

E amuzant refrenul "fat Ion".

| Woodenpints91 a răspuns:

Cât de fără viaţă să fii să asculţi 30 de minute aşa ceva...

| BlueByMe a răspuns (pentru Woodenpints91):

Cat de prost sa fi sa comentezi asa ceva... sunt GUSTURI SI GUSTURI! unor oameni le place, altora nu! asta este un mix de club, nu o melodie de 3 minute. aceste 30 de min contin mai multe melodii, este ca un playlist! sunt extrem de multi oameni care asculta asa ceva! iar faptul ca tie nu iti place asta nu inseamna ca acei oameni sunt ''fara viata''! si by the way, sunt si mixuri mult mai lungi ca acesta, si de o ora jumate, iar numarul de vizualizari(nu neaparat la acest mix) spun ca multi oameni le acceseaza si le place(dupa nr de likeuri).

| BlueByMe a răspuns (pentru NoShit):

laughing de la inceput?big grin mixul nu prea are refren...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru BlueByMe):

Extrem de mulţi oameni au nişte gusturi de căcat în aterie de muzică.
Îmi iau libertatea să critic ce vreau eu, este o ţară liberă.
Nu la lungime mă refeream, ci la bumţi bumţi-ul ăla enervant care îţi spălă creierul.
Pentru mine muzica trebuie să fie cântată cu instrumente, şi aibă versuri. Ai auzit de aşa ceva?

| NoShit a răspuns (pentru BlueByMe):

Dacă era ceva de calitate, primeai incurajări, nu crezi? Era amuzant în sensul de penibil. Astea-s versuri? N-am avut tărie să ascult pân' la capăt că mă scârbisem de scârţâiala aia.

| BlueByMe a răspuns (pentru Woodenpints91):

Da,am auzit si sa stii ca si eu ascult muzica din aceia! Imi pare rau daca tu crezi asta despre muzica house(este o opinie total gresita) si cum spuneam mai sus:sunt gusturi si gusturi.Ce imi pot da seama din ce ai scris este ca tu urasti muzica aceasta,inclusiv pe cea de la radio(de la unele posturi de radio care o difuzeaza) si poate ca asculti ceva rock(uitandu-ma la fotografia ta de profil). Fiind rocker banuiesc ca este chiar enervat sa asculti la radio si la tv bumti bumti dar trebuie sa ai o minte clara si sa gandesti mai logic si sa iti dai seama ca ceilalti oameni care asculta muzica diferita de tine,nu au niste gusturi de ****(aici excludem manelele care is o prostie).
Ca de exemplu,mie,personal nu imi place muzica rock aia extrema,dar nu injur fanii sau spun ca au niste gusturi de **** doar pentru ca mie nu imi place deloc! acelasi lucru de exemplu si la justin bieber! Daca unora le place,le place, dar nu le zic ca au gusturi de ****.
Si inca ceva.Tu crezi ca intr-un club, se asculta melodii cu versuri bine imbinate, lungi,''poeme'' elaborate? se pun melodii care au niste versuri usoare(pentru cantat), cu versuri nu atat de complexe (gen ''jump!'' sau ''move yor body.'') si unele beaturi sunt facute pe calculator care totusi se poate numi un ''instrument'' pentru facut muzica. Sper ca nu te-am insultat din greseala sau altceva, dar asa vad eu lucrurile.

| BlueByMe a răspuns (pentru NoShit):

In primul rand, am primit o gramada de incurajari la acest mix si stiu multi carora le place! ce intelegi tu prin ''calitate''? acesta este un mix cu muzica de club, aici nu vorbim despre calitate.Pentru unii,muzica aceasta este de calitate si nu e frumos sa ii batjocoresti.Din moment ce tu asculti alta muzica,normal ca ti se pare prostesc ca sa zic asa, acest mix.dar unor oameni le place, si cum am zis si in comentariul de mai sus, nu e frumos sa-i insulti facandu-le preferintele ''penibile''. Fiecare isi alege sa asculte ce muzica vrea.Asa cum tu,de exemplu ai ales sa asculti Marilyn Manson (am vazut pe profilul tau) asa aleg si altii sa asculte altfel de muzica. Chiar daca mie nu imi place Marilyn Manson DELOC,nu vin la tine si iti spun ca acea melodie e tampita sau o prostie,daca tie iti place,iti place si nu am nimic cu asta,daca mie nu imi place, spun asta dar nu fac melodia ''o scartaiala''. Si legat de versuri, ce versuri marog ai vrea sa asculti intr-un club?(daca nu mergi, ok dar incearca sa iti imaginezi) NU sunt versuri elaborate, sunt versuri simple care ar putea fi fredonate si care iti dau energie.si in plus, majoritatea melodiilor din mix sunt remixuri! si apropo, prima melodie este un remix la Ace of Base - All That She Wants (aia cu fat ion). Sa nu crezi ca eu acum m-am enervat ca nu va place mixul meu si incerc sa va schimb opinia.nu va place, nu va place, ok. DAR NU imi convine sa spuneti ca acest mix este o ''scartaiala'' sau ''penibilitate'' si v-am raspuns de ce.este o tara libera, va puteti exprima opinia despre orice dar cand ajungem in zona insultelor deja e urat.

| Woodenpints91 a răspuns (pentru BlueByMe):

Cine a zis că nu te poţi lua de gusturile mele în materie de muzică? Intră pe prfilul meu, alege orice melodie, şi aruncăcu căcat în ea. Dacă ai argumente solide pentru care acea melodie este o panaramă, eu îţi respect părerea.
Până acum nu prea a reuşit nimeni, dar poţi încerca.

| BlueByMe a răspuns (pentru Woodenpints91):

Ce motiv am eu sa ma iau de gusturile tale in muzica? Pe mine nici nu ma intereseaza ce asculti.Deci,sa inteleg ca u esti de acord ca unii oameni cu anumite gusturi in muzica sa injure pe altii cu alte gusturi(sau melodile lor preferate) atata timp cat au un argument? si sa zicem ca x uraste piesa y si o face de ****...ce argument ar putea da x? ca nu e genul lui de muzica? ca nu ii plac compozitorii? okay dar asta nu inseamna sa injuri tot ce tine de acea melodie. poate ca pe tine nu te deranjaza ca cineva sa ''arunce cu **** '' in melodiile tale preferata, dar pe unii ii deranjaza.

| RockaruL a răspuns:

Trebuie sa fi un retard fara viitor sa asculti astfel de jeguri 31 de minute...

| Woodenpints91 a răspuns (pentru BlueByMe):

Vrei şă-ţi spun de ce muzica house suge de la viaţă?