| NeverSayNever a întrebat:

Fiindca se apropie Craciunul si suntem oameni cu suflet de copil,ar fi frumos sa ne amintim de copilarie din perioada sarbatorilor de iarna si sa impartasim cu toti colindele pe care le cantam cand eram copii, dar si cele care ne umplu acum sufletul de lumina...asa ca haideti sa fim copii.
O sa incep eu:
colindele care le cantam cand eram copil:
-rasuna bland spre seara
-afara ninge linistit
-o ce veste minunata
-din cer senin
-viflaime,viflaime
-la betleem
-deschide usa crestine
si colinde care imi amintesc si acum de Craciun si copilarie cantate de:
-stefan hrusca
-ioan bocsa
-aurel tamas
-nastacuta iuga
-tudor gheorghe
-ionela morutan
-nicolae furdui iancu
-ramona fabian
-dragan munteanu
-raoul
si multe altele, va las un link sa va arat de unde ascult eu colinde
http://www.crestinortodox.ro/colinde-audio-colinde-craci un/
Un Craciun plin de bucurii si pace tuturor.

1 răspuns:
mariana
| mariana a răspuns:

Multumesc pentru link si eu ascult in aceasta perioada colinde si-mi amintesc cu drag de iernile copilariei cand, cu zapada pana la brau, mergeam la colindat si asteptam aceea seara, cu mare infrigurare.
Primeam mere, nuci, colacei si uneori si ceva bani, care constituiau rezerva mea pentru a-mi cumpara o carte sau mai multe, fiind o cititoare impatimita, inca de mica.
Ma bucura Craciunul, este sarbatoarea cea mai calda, cu prilejul careia se intalneste intreaga familie si care aduce, pe langa cadouri, atmosfera mirifica a bradului impodobit si sentimentele de bucurie si implinire ca, am ajuns sa sarbatorim un nou Craciun si apoi un An Nou.
Un gand bun pentru tine si pentru toti userii TPU si Sarbatori fericite.