| pitykot a întrebat:

imi puteti spune niste cuvinte care sa inceapa cu prefixul în- si cu prefixul răs.multumesc dau fundita.

11 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Cele mai multe (de fapt toate) le gasesti in dexonline.ro Succes si numai bine!

mira
| mira a răspuns:

De ce nu deschizi dictionarul ca sa-ti extragi exemplele?

| DaRlInGiLuSiOnS a răspuns:

Innorat, intunecat, insorit, incapatanat, rasare, raspuns, rastalmacit, rastignit, rasarit

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Innorat si rasturnat

anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Cine ma zjuta si pe mine sa gasesc mai multe prefixe cu supra la inceput? va rog frumos

| LanaDelRayFan a răspuns (pentru anonim_4396):

Supranatural,supradimensionat

| laura97khadijha a răspuns:

Inflorit
inmarmurit
instelat
incaierat
inarmat
inpadurit
innorat
indurerat

rasarit
rastignit
rasvratit

| Whisky a răspuns:

-(a) răstalmaci
-(a) înflori
-(a) înfaptui
-(a) răsciti
Doar astea imi vine in minte pe moment happy. Funda? big grin

| o0Cautatu0o a răspuns:

Raspar,raspopi

| o0Cautatu0o a răspuns:

Raspar raspopi

| XxBrunettaxX a răspuns:

Inverzit, inflorit, intinerit, inlemnit sh cu ras rasplatit,