| pitykot a întrebat:

. Buna! imi ziceti un antonime pentru cuvintele de mai jos dar sa aiba perfix dar fiecare prefix sa fie diferit va rog dau fundita... uitati acestea sunt cuvintele:1.fast.2.cuplare

4 răspunsuri:
Ioandelasal
| Ioandelasal a răspuns:

Poate ai vrut sa scrii antonim(anonim inseamna altceva): decuplare si nefast. Numai bine!

| BalonashCuHeliu a răspuns:

Decuplare si nefat! Se vede ca stay prost cu gramatica!laughingrolling on the floorMai degraba esti barza...un antonime...sunt mai multe antonime draga

| Cosmin_9592 a răspuns:

Cuplare=decuplare asta stiu

| andreeeeeeeea a răspuns:

Intamplator neintamplator
simtit nesimtit
batjocorit nebatjocorit