| Mihai45665445676 a întrebat:

Buna seara, am comandat azi un mixer gen acesta din link https://www.noiz.ro/......-3-canale/ și mă întreb dacă acest mixer are cumva butoane de reglat basul și inaltele și dacă semnalul de ieșire spre amplificator este mai mare ca cel de la computer, fiindcă eu la amplificatorul meu profesional 2x300w fără un mixer direct cablu in computer se aude foarte încet, circa 100w, deși cineva mi-a spus că îmi trebuie ori un preamplificator ori un mixer gen Behringer Xenyx 502, Mixer Audio 3 Canale să-mi ridice puțin semnalul de ieșire spre amplificator audio, pentru a scoate toată puterea sa reală din amplificator. Credeți că mixerul acesta ce l-am comandat mă va ajuta in treaba asta?
Vă mulțumesc!

4 răspunsuri:
| dinaprilie a răspuns:

Nu mai merge linkul ( scrie denumire lui mai bine ).

| Mihai45665445676 explică (pentru dinaprilie):

Behringer Xenyx 502

| dinaprilie a răspuns (pentru Mihai45665445676):

Salut, din ce am vazut este un mixer analogic cu posibilitate de reglare inalte si joase dar fara amplificator de putere ( doar pentru microfon am vazut ca are ).
Parerea mea este sa-l testezi repede cand ajunge ( pastreaza ambalajul original cat mai putin deteriorat ) si daca nu este ce trebuie sa-l dai retur. Apoi mergi la magazinul muzica din Bucuresti si vorbeste acolo cu cineva care se pricepe mult mai bine.

| Mihai45665445676 explică (pentru dinaprilie):

Bun mersi multt