| voxis12 a întrebat:

Bună seara! Am un Mixer Behringer Xenyx QX1002USB, un microfon AT2020 pe xlr şi un cablu ieftin ( a trebuit să mă încadrez într-un buget ) și nu dă niciun semnal în pc ( Am instalat driverele, dar nu dă sunet. Nu se aprinde nici ledul de clip si cel de sig ) Ajutor?

1 răspuns:
anonim_4396
| anonim_4396 a răspuns:

Buna seara, "Nu se aprinde nici ledul de clip si cel de sig )"posibil ca mixerul sa nu primeasca curent pentru ca e posibil ca alimentatorul sa fie bulit. Daca led-urile acelea nu se aprind, nu vei avea niciodata semnal in pc. Daca mixerul e in garantie, mai bine il dai in service decat sa incerci altceva. Daca nu, verifica alimentatorul(cutiuta neagra cu stecher intr-o parte si mufa pentru mixer in cealalta), vezi sa nu fie vreun cablu ciupit/intrerupt - eventual daca gasesti unul identic pe la vreun prieten de exemplu incearca sa pornesti mixerul cu el. De ce zic identic? Daca are voltajul mai mare s-ar putea sa faca mixerul poc. Vezi ce scrie pe el. Am si eu un mixer Behringer, alimentatorul scoate 18 volti, ma rog si numarul de amperi(intensitatea)conteaza. Daca porneste e clar, alimentatorul e de reparat sau de inlocuit.