| mihainet a întrebat:

Am un sistem cinema LG ht806ph si un mixer behringer xenyx 1002. Am vrut sa conectez o chitara la el dar sunetul scos pe sistem este intarziat, acelasi lucru l-am incercat si cu un microfon si la fel sunet intarziat.
Exista vreo modalitate sa rezolv aceasta problema?

2 răspunsuri:
| laserworld a răspuns:

Cine conecteaze o chitara la un home cinema:laughingglume mare.
va rog cumpara o boxa activ pvc pe 8", 10", 12" sau 15" si functioneaze perfect, simplu

| Metal4thew a răspuns:

Intarzierea aia se numeste latenta(latency pe engleza). dar habar n-am cum poti sa rezolvi problema. cauta pe net ceva gen "how to get rid of latency"