| aandronic a întrebat:

Putin credibil, insa, stie cineva numele acestei interpretari? https://www.youtube.com/watch?v=ixzK5ZXVT_E&app=desktop (cintecul), adica Autorul si Titlul. va voi fi foarte recunoscator.

Răspuns Câştigător
| dannyel86 a răspuns:

E foarte greu de spus, avand in vedere ca instrumentalul din clip poate apartine unei orchestre folclorice din Romania sau Republica Moldova. Ca prim pas, ai putea cerceta piesele lui Botgros (Rep. Moldova). Cu putin noroc, s-ar putea sa-i apartina. Poti cerceta ulterior si compozitiile muzicale din Moldova (Romania), caci stilul pare a fi de aici, si nu din alte parti ale tarii.